W Parku Śląskim powstanie miasteczko ruchu drogowego

IMG 20220411 100400

Redakcja

11 kwietnia 2022

Ruszyła budowa nowego miasteczko ruchu drogowego na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim. Koszt inwestycji to prawie 11 milionów złotych.

W poniedziałkowej konferencji prasowej w dyrekcji Parku Śląskiego uczestniczyli: Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego, nadinsp. Roman Rabsztyn, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Mariusz Ogłoziński, dyrektor WORD w Bielsku-Białej, Włodzimierz Mogiła, dyrektor WORD w Częstochowie, Grzegorz Cius z-ca dyrektora WORD w Katowicach oraz radni Sejmiku Województwa Śląskiego: Zbigniew Przedpełski i Jadwiga Baczyńska.

Spotkanie z dziennikarzami miało na celu zapowiedzenie najnowszej inwestycji na terenie parku. W śladzie dawnego miasteczka ruchu drogowego na terenie Ośrodka Harcerskiego powstanie nowoczesne miasteczko wraz ze skateparkiem, pumptrackiem, do tego ścianka wspinaczkowa i strefa malucha. Budowa właśnie ruszyła. Koszt inwestycji to 10,8 mln zł.

- Kolejna ważna inwestycja na terenie Parku Śląskiego, za prawie 11 milionów złotych. Ale z drugiej strony to inwestycja w bezpieczeństwo, gdzie młodzież może trenować swoje umiejętności. To miasteczko jest potrzebne. Nawyki, które tutaj będzie można nabyć , spowodują, że nasze życia będą bezpieczne - powiedział marszałek województwa śląskiego. 

- Miasteczko ruchu drogowego połączenie ze skateparkiem to kolejny element rozwoju naszego parku. Bezpieczeństwo jest najważniejsze przede wszystkim u młodych ludzi. To miejsce będzie miejscem, gdzie można uczyć się, trenować swoje umiejętności i zdać kartę rowerową - dodał prezes Parku Śląskiego.

Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podziękował marszałkowi i radnym za inwestowanie w bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. -To będzie jedyny obiekt, który spełni podstawowe potrzeby edukacji młodych ludzi - skomentował.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3