W Parku Siedleckim w Sosnowcu nauczysz się jeździć na rolkach

Pexels craig adderley 2566123

Redakcja

26 lipca, 2022

Jazda na rolkach to fantastyczna zabawa dla małych i dużych, jednak nic nie przychodzi od razu. O ile łatwo opanować startowanie, tak z hamowaniem bywa już różnie. W Parku Siedleckim w Sosnowcu nauczysz się tego za darmo.

W każdą niedzielę sierpnia w Parku Siedleckim organizowane będą darmowe warsztaty jazdy na rolkach. Wszyscy miłośnicy tego sportu oraz ci, którzy nadal nie wiedzą jak hamować zaproszeni są na warsztaty, które odbędą się 7, 14, 21 i 27 sierpnia w godzinach od 17:30 do 19:00. Poprowadzą je instruktorzy szkoły Free Skater oraz Stowarzyszenia Rolki Sielec. 

Zajęcia będą prowadzone w czterech grupach:

  • początkująca – osoby stawiające pierwsze kroki na rolkach
  • średnio-zaawansowana dzieci – osoby płynnie jeżdżące do przodu będą się uczyć kilku technik hamowania, zakręcania (w tym przekładanki), jazdy tyłem i podstaw freestyle slalomu oraz freeskate.
  • średnio-zaawansowana dorośli – jak w grupie 2
  • zaawansowana dzieci i dorośli – osoby płynnie jeżdżące przodem i tyłem, które opanowały podstawy freestyle slalomu i freeskate poznają efektowne techniki hamowania zwane „slide”, nauczą się przeskakiwać przez przeszkody, pokonywać schody na rolkach i poznają bardziej zaawansowane tricki między kubeczkami – freestyle slalom.

Podczas zajęć uczestnicy będą zaznajomieni z różnymi dyscyplinami rolkowymi, jak na przykład freestyle slalom, speed slalom, freeskate, hokej na rolkach. Dla osób, które nie posiadają własnego sprzętu organizatorzy prowadzą wypożyczalnię. 

powiązane artykuły:

Wiadomości 31 lipca, 2022

Rolki to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Świetnie wpływają na zdrowie i dobre sam

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3