Najlepsze miejsca do jazdy na rolkach

Redakcja

31 lipca 2022

Rolki to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Świetnie wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie - jazda nie męczy jak bieganie, a w komplecie ze świeżym powietrzem i dobrym towarzystwem będzie fantastyczną rozrywką. Dodatkowo nauka jazdy może trwać bardzo krótko o ile zimą ćwiczyliśmy jazdę na łyżwach, bo ruch podstawowy pozostaje taki sam. Czy już udało nam się was przekonać? W takim razie wybieramy się na rolki! Tylko gdzie?

Jazda na rolkach pozytywnie wpływa na kondycję, samopoczucie i zdrowie. Są one także zaliczane do sportów o najmniejszym ryzyku kontuzji. Jednak każdy kto jeździł po chodniku czy nierównej drodze wie, jak ważne jest odpowiednie miejsce do ćwiczeń. Udało nam się przetestować na własnych rolkach niejedne wyboje i gładkie jak stół asfalty. Która trasa przypadła nam do gustu najbardziej?  

  • Rolkostrada w Dolinie Trzech Stawów - tej kandydatki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. O ile nie popieramy asfaltu w środku lasu, tutaj ten asfalt daje niesamowitą przyjemność z jazdy. Na Trzech Stawach mamy do wyboru kilka tras, wszystkie doskonale oznakowane i w większości oświetlone. Jeśli ktoś nie posiada rolek, może jechać rowerem, hulajnogą, spacerować. Po drodze mamy zewnętrzna siłownię, ławeczki, stoliki do odpoczynku i kilka miejsc do uzupełnienia spalonych kalorii.
  • Pogoria IV - Dąbrowa Górnicza - kontynuujemy trasy widokowe, a na tej z pewnością pięknych widoków nie zabraknie, bo prowadzi ona dookoła jeziora. Absolutnie nie oznacza to przebijania się w rolkach przez piasek - całość trasy (aż 16 km) jest wylana asfaltem. Jadąc tam pamiętajmy jednak o spray'u na komary. 

  • Park Śląski - w parku osobnymi kolorami wytyczone są ścieżki rowerowe, piesze oraz rolkarskie. Tutaj również nie zabraknie infrastruktury do odpoczynku oraz atrakcji... gastronomicznych. Jednak z uwagi na dużą popularność Parku Śląskiego polecamy wybrać się tam w tygodniu i z pewnością nie w czasie, kiedy odbywają się tam imprezy (jak np. już za niedługo Fest Festiwal).

  • Arena Burloch w Rudzie Śląskiej (Tor rolkarski) - to propozycja zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Znajdziemy tam pętle z idealnie gładką nawierzchnią, ale także z pofalowanymi łukami. Ćwiczyć mogą więc tam freestyleowcy. Korzystanie z toru jest bezpłatne, a sama arena jest doskonale oświetlona, więc wszystkie nocne marki powinny być zadowolone. 

  • Park Sielecki w Sosnowcu - znajdziecie tam 1,5 km trasę rolkową. Jest to świetne miejsce dla wszystkich, którzy dopiero trenują jazdę lub chcą ćwiczyć nowe tricki, bo miejscami asfalt ma nawet 3 m szerokości. Dodatkowo w każdą niedzielę sierpnia w parku odbywają się bezpłatne lekcje jazdy na rolach.

My swoje ulubione miejsce już wybraliśmy. Zwycięzcę możecie sprawdzić na naszym instagramie @silesia24.pl w najnowszej rolce.
 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3