W niedzielę Rajd Szombierki RC czyli wyścigi modelami zdalnie sterowanymi

D4 N8889 kopia

Redakcja

18 czerwca, 2022

VII Rajd Szombierki RC jest najstarszym rajdem Śląskiej Ligi Rajdowej RC, który nieprzerwanie jest rozgrywany co roku w Bytomiu-Szombierkach i zawsze pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Bytomia. W tym roku do rajdu zgłosiło się 47 zawodników z województw śląskiego i małopolskiego, którzy będą rywalizować w 4 kategoriach wiekowych.

Zawody odbędą się w rejonie Hali na Skarpie przy ul. Frycza Modrzewskiego w niedzielę, 19 czerwca.

Modele są napędzane silnikami elektrycznymi, posiadają olejowe amortyzatory, sprężyny różnych twardości i niezależne zawieszenie. Każdy model musi być wyposażony w karoserie, który ma pierwowzór w prawdziwych rajdach i może być pomalowana lub obklejona w dowolne barwy.

Tak jak w przypadku prawdziwych rajdówek tutaj również zawodnicy dysponują oponami o różnych mieszankach, aby jak najlepiej model trzymał się na zakrętach i jak najbardziej skrócić drogę hamowania w zależności od nawierzchni po jakiej model się porusza.

Śląska Liga jest najliczniejszą Ligą w kraju, a w Bytomiu zawody odbywają się najczęściej dwa razy do roku. Aby wystartować wystarczy posiadać model zdalnie sterowany w skali 1:10 z karoserią rajdową i chęci do zabawy oraz rywalizacji.

Start pierwszego zawodnika jest planowany na godzinę 10:00, zaś koniec imprezy na godzinę 16:00.

 

Źródło: UM Bytom

 

D4 N8866 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3