W niedzielę pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich. Będą liczne utrudnienia na drogach

53 720735

Redakcja

19 sierpnia, 2022

Już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia, do Piekar Śląskich zawita tysiące pielgrzymów zmierzających do bazyliki mniejszej pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i świętego Bartłomieja. Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt jak co roku może powodować utrudnienia w ruchu. Stróże prawa już dzisiaj przestrzegają przed zmianami na drogach.

Kobiety i dziewczęta jak co roku pielgrzymują do Bazyliki Piekarskiej, by zawierzać Matce Boskiej swoje troski. W związku z natężonym ruchem pielgrzymkowym na drogach czekają nas liczne utrudnienia i zmiany. Mundurowi już dziś informują o zakazach postoju na ulicach otaczający bazylikę. 

  • W dniach 20 sierpnia od godziny 17.00 do 21 sierpnia do godz. 18.00 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym.  
  • 21 sierpnia obowiązywał będzie zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb) będzie obowiązywał w godzinach od 7.00 do 18.00 od skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ulicą Papieża Jana Pawła II.

Wszystkim zmierzającym na pielgrzymkę samochodami, podpowiadamy, gdzie będzie można zaparkować, choć i tutaj służby proszą o wybranie w miarę możliwości komunikacji miejskiej. Parkingi bedą dostępne przy ul. K. Miarki, parking za Centrum Handlowym (dla autokarów), przy ul. Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary oraz  ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami). 

Jeśli natomiast chcemy dojechać do Bazyliki komunikacją miejską to należy pamiętać, że wyłączone zostaną przystanki Piekary Bazylika (w obu kierunkach) oraz Piekary Dwór (w kierunku Bytom). Autobusy pojadą ul. Bytomska następnie skręcą w ul. Ziętka i skierują się do ul. Jana Pawła II. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3