W Mikołowie znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej

50 721840

Redakcja

30 sierpnia, 2022

Wczoraj po południu podczas spaceru po lesie, mężczyzna natrafił na nietypowe znalezisko. Był to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Patrol saperski jednostki wojskowej z Gliwic zabrał niewybuch.

Choć od czasów wojny minęło już spróbować czasu, nadal znajdowane są powojenne pozostałości. Na jeden z nich natknął się mężczyzna spacerujący po lesie przy zbiorniku wodnym Starganiec w Mikołowie. Na miejsce skierowano patrol prewencji, który zabezpieczył teren oraz policyjnego pirotechnika, który wykonał oględziny skorodowanego przedmiotu. Pocisk miał 30 cm długości. Patrol saperski jednostki wojskowej z Gliwic zabrał niewybuch.

Mundurowi przypominają, iż w razie znalezienia przedmiotu przypominającego uzbrojenie wojskowe, najważniejsze, by go nie dotykać. Trzeba oddalić się z miejsca zagrożenia, ostrzec osoby w pobliżu i wezwać na miejsce Policję. Na tego rodzaju przedmioty można natknąć się w każdym miejscu: w lesie podczas zbierania grzybów, a nawet podczas przebudowy starych domów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3