W Katowicach powstanie nowy budynek sądu

1460x616 3

Redakcja

14 kwietnia, 2023

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach funkcjonuje w trzech lokalizacjach. Po wybudowaniu nowej siedziby, wszystkie jego wydziały i cała administracja znajdą się w jednym miejscu.

13 kwietnia podpisana została umowa na budowę nowej siedziby  Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach. W uroczystości uczestniczył wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś. 

- Powstanie siedziba sądu z prawdziwego zdarzenia, na miarę XXI wieku, ze wszystkimi nowoczesnymi technologiami potrzebnymi do realizowania rozpraw zdalnych oraz obsługi informatycznej wymiaru sprawiedliwości. To jedna z największych inwestycji publicznych, realizowanych w Katowicach wyłącznie ze środków budżetu państwa – zaznaczył wiceminister Michał Woś.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, budynek będzie miał 10 kondygnacji, w tym dwie podziemne. Jego powierzchnia wyniesie prawie 7 500 m2. Ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Budowa przy ul. Francuskiej w Katowicach ma potrwać 44 miesiące. Aktualnie sąd działa w trzech lokalizacjach. To zmieni się po wybudowaniu nowej siedziby. 

fot. Ministerstwo Sprawiedliwości


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3