Nowa pracownia w WSS nr 5 w Sosnowcu! Inwestycja za ponad milion złotych

124262

Redakcja

14 kwietnia 2023

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu powstała nowa, wyremontowana i w pełni wyposażona Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego. W miniony czwartek odbyło się jej oficjalne otwarcie.

Modernizacja pracowni kosztowała ponad 1,2 mln złotych. Do dyspozycji pacjentów powstały skonsolidowane pracownie z wydzielonymi przestrzeniami dla chorych przygotowujących się do badań, gabinety do specjalistycznych badań endoskopowych, pokój wybudzeń, poczekalnia, sekretariat oraz zaplecze socjalne.

 - Z przyjemnością przyjęłam informację, że tak ogromne wsparcie napłynęło do szpitala, którego organem założycielskim jest województwo śląskie. Teraz dzięki poszerzeniu obszaru pracowni wszyscy pacjenci wymagający diagnostyki endoskopowej mają możliwość wykonania jej w jednym miejscu. Cieszę się, że na terenie szpitala została zakończona kolejna inwestycja, która poszerza obszar udzielanych świadczeń medycznych dla pacjentów regionu - powiedziała Anna Jedynak, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Dzięki tej inwestycji, w jednym miejscu lekarze mogą wykonać wszystkie badania endoskopowe dostępne w WSS nr 5 tj. gastroskopię, kolonoskopię, endoskopową cholangiopankreatografię wsteczną oraz ultrasonografię endoskopową. Pracownia współpracuje z Poradnią i Oddziałem Gastroenterologii, co stanowi ogromne udogodnienie diagnostyczne dla pacjentów kierowanych do takich badań. Każdego miesiąca z oferty pracowni korzysta ponad 450 pacjentów.

- Modernizacja tego obszaru, zakup mebli i wyposażenia nie byłaby możliwa bez wsparcia darczyńców, którzy pokryli te koszty. Dlatego serdecznie pragnę podziękować Panu Tomaszowi Żakowi - Prezesowi Fundacji „I jesteś w domu", która obdarowała szpital swoją hojnością i przekazała na ten cel 800 000 złotych oraz darowiznę rzeczową w postaci mebli do wyposażenia pracowni i zaplecza socjalnego – mówił prof. ucz. Bartosz Straszak, p.o. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

fot. Tomasz Żak / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3