W Kaletach doszło do kłusownictwa. Znaleziono martwy płód zwierzyny leśnej oraz narządy dorosłej samicy

Zatrzymanie kłusownikow

Redakcja

27 marca 2024

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy na terenie leśnym w Kaletach, w czasie ochronnym, weszli w posiadanie łani jelenia szlachetnego. Sprawcy trafili do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszeli łącznie 4 zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę o poranku policjanci z Kalet otrzymali informację, że na terenie Nadleśnictwa Koszęcin doszło do kłusownictwa, o czym miał świadczyć znaleziony martwy płód zwierzyny leśnej oraz fragmenty narządów wewnętrznych dorosłej samicy. Na miejsce pojechał technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady przestępstwa, a sprawą zajęli się miejscowi policjanci.

Już następnego dnia namierzyli oni dwóch mieszkańców Tarnowskich Gór – ojca i syna w wieku 67 i 42 lat, którzy okazali się sprawcami tego czynu. 

-W trakcie przeszukania należących do nich pomieszczeń mundurowi ujawnili nie tylko tuszę łani, ale także nielegalną broń - relacjonuje policja. 

Obaj noc spędzili w policyjnej celi. 

-Następnego dnia usłyszeli zarzuty z ustawy o prawie łowieckim i kodeksu karnego, związane z nielegalnym posiadaniem broni palnej. Mężczyźni przyznali się do winy - podała KPP w Tarnowskich Górach. 

Na wniosek śledczych prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za przestępstwo kłusownictwa ustawa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za nielegalne posiadanie broni palnej mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.

Kłusownicy kalety

powiązane artykuły:

65 683679
Lokalne 19 listopada 2021

Policjanci interweniowali w Przyłęku, gdzie odnaleziono dwie martwe sarny. Zwierzęta zginęły z rąk c

Policja TG3
Lokalne 9 stycznia 2020

Mundurowi z Tarnowskich Gór, dzięki szybkiej reakcji łowczego zatrzymała kłusownika. Myśliwy, który

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3