Zawierciańscy policjanci znaleźli dwie martwe sarny. Kłusownik trafił do aresztu

65 683679

Redakcja

19 listopada 2021

Policjanci interweniowali w Przyłęku, gdzie odnaleziono dwie martwe sarny. Zwierzęta zginęły z rąk człowieka, gdyż zostały złapane we wnyki. Na miejscu pojawił się mężczyzna, który na widok policjantów zaczął uciekać. Wszystko wskazywało na to, że przyszedł dojrzeć, co wpadło w jego sidła.

Wczoraj policjanci ze Szczekocin otrzymali informację o znalezieniu w miejscowości Przyłęk w masywie leśnym dwóch martwych saren. Zwierzęta zostały złapane we wnyki.

TekstPodczas prowadzonych na miejscu czynności policjanci zauważyli mężczyznę, który na widok stróżów prawazaczął uciekać.

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Po chwili uciekinier był już zatrzymany. W toku dalszych czynności 40-latek potwierdził policjantom, że zakładał wnyki z zamiarem złapania dzikiej zwierzyny.

Podczas przeszukania domu zatrzymanego, śledczy znaleźli 20 sztuk stalowych linek, podobnych do tych, z których wykonane były znalezione w lesie śmiertelne pułapki.

Mieszkaniec gminy Szczekociny noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś będą z nim wykonywane dalsze czynności. Za polowanie na wierzęta za pomocą wnyków lub innycg niedozwolonych środków grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Zawierciu

65 683682

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3