W ciągu kilku dni w Myszkowie zatrzymano aż 5 osób z narkotykami

52 751642

Redakcja

5 kwietnia 2023

W miniony weekend w Myszkowie zatrzymano pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a każdemu z nich grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 17:30 w trakcie patrolu miasta Myszkowa na ul. Wolności policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii zauważyli pojazd, którego kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa, w związku z tym został zatrzymany do kontroli. 

-W trakcie czynności 42 letni mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, dlatego dokonano jego przeszukania, w trakcie którego w portfelu mężczyzny ujawniono papierowy zwitek a w nim susz koloru zielonego- relacjonuje policja. 

Następnie policjanci udali się do miejsca zamieszkania innego 31 letniego mężczyzny, u którego dokonano czynności przeszukania jego mieszkania, w trakcie którego ujawniono susz koloru zielonego, który znajdował się w aluminiowym zwitku oraz plastikowym opakowaniu. 

Kolejna sytuacja miała miejsce w sobotę po godzinie 19, kiedy to funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego podjęli czynność legitymowania grupy osób znajdujących się w pustostanie przy ul. Leśnej w Żarkach Letnisko. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 2 mężczyzn w wieku 17 i 20 lat posiadali przy sobie susz koloru zielonego.

-Kolejna sytuacja miała miejsce w niedziele około godziny 11:40, kiedy to w Myszkowie przy ul. 1 Maja stróże prawa zauważyli młodego mężczyznę, a ten zaczął dziwnie zachowywać się na ich widok, a w trakcie czynności okazało się, iż jest on w posiadaniu suszu koloru zielonego, który też okazał się być marihuaną - podała KPP w Myszkowie. 

Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec 20 latka oraz 31 letniego mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Myszkowie zastosowała dozór policyjny. 

powiązane artykuły:

52 716456 g
Lokalne 19 lipca 2022

Myszkowscy policjanci, przejęli prawie 30 kg suszu tytoniowego i ponad 36 tys. papierosów bez polski

52 679483
Lokalne 26 października 2021

Kryminalni z myszkowskiej komendy zatrzymali 31-latka, który w swoim mieszkaniu hodował konopie indy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3