W bójce kiboli zginął 40-letni Łukasz. "Żegnamy Naszego przyjaciela"

Screenustawka

Redakcja

7 sierpnia 2023

W ustawce w Radłowie zginął 40-letni Łukasz, należący do kibolskiej grupy BKS-u Bielsko-Biała. Policja poszukuje świadków. 

W sobotę rano w Radłowie (powiat tarnowski) doszło do bójki z udziałem pseudokibiców. Według wstępnych ustaleń i doniesień medialnych, w zdarzeniu uczestniczyli kibole Wisły Kraków, Unii Tarnów, Zagłębia Sosnowiec oraz innych grup wspierających. To nie była "ustawka na gołe pięści". Użyto rac, maczet, a nawet noży. 

Małopolska policja szuka świadków zdarzenia i apeluje też do uczestników ustawki (w zamian za łagodniejsze konsekwencje prawne). Podczas bijatyki zginął 40-letni Łukasz związany ze środowiskiem kibicowskim BKS Stal Bielsko-Biała. 

"Żegnamy przyjaciela"

Na oficjalnym fanpage'u kiboli Bialskiego Klubu Sportowego pojawił się wpis, w którym pożegnano 40-letniego Łukasza. To on zginął w Radłowie. 

- Z wielkim żalem oraz smutkiem żegnamy Naszego przyjaciela Łukasza, z którym wspólnie na kibicowskim szlaku spędziliśmy ponad 25 lat. Życie u Twego boku było dla nas zaszczytem! Za miłość twą oddałeś życie swe... dla wielu z nas byłeś wzorem i takim Cię też zapamiętamy! - piszą "kibole" BKS-u. 

Okoliczności jego śmierci wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. W bójce udział wzięło ok. 100 osób.

fot. screen Internet

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3