W Bieruniu powstanie nowa fabryka. W zakładzie będzie pracowało 1000 osób

Image processing20220919 229657 1pctsi2

Redakcja

19 września 2022

Hager, wiodący producent produktów elektrycznych dla branży przemysłu i nieruchomości, w sierpniu br. rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bieruniu na Śląsku, w którym produkowane będą głównie elektryczne urządzenia zabezpieczające. W nowym zakładzie będzie pracowało 1000 osób.

Grupa Hager zdecydowała się na wybudowanie nowoczesnej fabryki w Bieruniu, która pozwoli jej na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozwinięcie portfolio produktów. Nowy zakład produkcyjny dostarczy firma Panattoni – lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Całkowita powierzchnia przekroczy 21 000 m kw. – z czego 16 000 m kw. zostanie przeznaczone na cele magazynowe oraz produkcyjne.

Po kompleksowych przygotowaniach w sierpniu br. rozpoczęliśmy proces budowy nowego zakładu produkcyjnego na Śląsku. Powstanie fabryki w Bieruniu to niezwykle istotny punkt w rozwoju działalności Grupy Hager w Polsce. Dzięki tej inwestycji poszerzymy naszą ofertę i zwiększymy konkurencyjność rynkową. Nowa fabryka wzmocni również nasze relacje z regionem, w którym działamy – powiedział Daniel Hager, Prezes Grupy Hager.

Obiekt zostanie oddany do użytku w połowie 2023 roku. Budynek zakładu w Bieruniu będzie jednym z najnowocześniejszych w Grupie Hager – spełni wytyczne jakie nakłada certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent. W nowej fabryce zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, dzięki czemu w procesie produkcyjnym wykorzystywana będzie też zielona energia.

Nie jest to pierwsza realizacja Panattoni dla Grupy Hager – firmy współpracują ze sobą od 7 lat. Deweloper w 2015 roku wybudował zakład produkcyjny Hager w Sosnowcu, gdzie 4 lata później przedsiębiorstwo dokonało ekspansji o ponad 100 procent.

Wieloletnia współpraca i sprawne realizacje mniejszych powierzchni utwierdziły firmę Hager, w przekonaniu, że to Panattoni będzie idealnym partnerem w realizacji kluczowego dla rozwoju w Polsce zakładu produkcyjnego. Zakład w Bieruniu będzie kolejną fabryką uszytą na miarę klienta przez Panattoni, co w dobie nearshoringu jest ważnym sygnałem dla kolejnych firm rozważających inwestycje w Polsce. Czeka tutaj na nich partner z odpowiednim know how i portfolio – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Nowy zakład produkcyjny położony będzie zaledwie 10 kilometrów od fabryki Hager w Tychach.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3