Zabrze: w piwnicy bloku uprawiał konopie indyjskie

64 724783

Redakcja

19 września, 2022

Mężczyzna uprawiał rośliny w jednej z piwnic bloku mieszkalnego przy ulicy Goethego. Policjanci zabezpieczyli 2 krzewy konopi i gotowy do użytku suszu. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

36-latkowi w jego "pasji ogrodniczej" nie przeszkodził nawet brak ogródka i mieszkanie w bloku. Na miejsce swojej uprawy wybrał piwnicę. Mężczyzna w specjalnie przygotowanej szafie uprawiał konopie indyjskie. Szafa ta była doświetlana, a także nagrzewana i odpowiednio wentylowane, aby zmaksymalizować wzrost roślin. 

Wszystko uszłoby mu na sucho, gdyby nie dzielnicowi, którzy otrzymali informację o prawdopodobniej hodowli w piwnicy. Stróże prawa weszli do wytypowanego pomieszczenia piwnicznego, gdzie ujawnili sprzęt i narzędzia służące do hodowli konopi. Policjanci zabezpieczyli dwa duże krzewy, a także susz marihuany. Można z nich było przygotować około 1000 działek dilerskich. Za uprawę konopi indyjskich i posiadanie środków odurzających podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3