Używając gróźb i siły wobec kobiet, ukradł w jeden dzień trzy samochody

37 693323 mo2

Redakcja

10 lutego, 2022

Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój, kradzież samochodów i ucieczkę przed policją. Mężczyzna, używając groźby i siły wobec kobiet, ukradł trzy samochody, którymi jeździł po powiecie bielskim i andrychowskim. Wczoraj na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Do szeregu zdarzeń doszło we wtorkowe popołudnie w powiecie wadowickim i bielskim. Pierwszy rozbój, a w konsekwencji kradzież pojazdu, miały miejsce w Roczynach w województwie małopolskim. Mężczyzna, grożąc 62-latce, skradł jej audi. Samochodem przemieścił się do Bujakowa, gdzie przy ulicy Bielskiej porzucił skradziony pojazd. Nieopodal domu kultury na poboczu zauważył zaparkowany samochód i stojącą obok kobietę.

32 -latek podbiegł do fiata i odpychając 58-letnią właścicielkę, wszedł do środka, a następnie ruszył w kierunku Kobiernic.

Sprawca i ten pojazd porzucił w Kobiernicach, gdzie z kolei zdecydował się na kradzież kolejnego. Tym razem podbiegł do 62-latki stającej obok swojego samochodu, a następnie używając groźby i przemocy zabrał kluczyki i odjechał jej fiatem.

Podróż skradzionymi pojazdami zakończyła się w Czańcu, gdzie policjanci zauważyli podejrzanego i podjęli próbę zatrzymania kierującego. 32-latek nie zatrzymał się i próbował ucieczki, uszkadzając radiowóz. Po podjętym pościgu kryminalni z kobiernickiego komisariatu zatrzymali mężczyznę.

Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Została mu również pobrana krew do analizy laboratoryjnej, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. 32-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego noc spędził w policyjnym areszcie.

Nazajutrz został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty między innymi rozboju, kradzieży rozbójniczej, ucieczki przed policjantami, naruszenia nietykalności funkcjonariuszy i uszkodzenia mienia. Wczoraj na wniosek śledczych sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3