Uwaga na utrudnienia w Parku Śląskim!

IMG 20210501 154507

Redakcja

2 maja 2021

Drugi dzień majówki, mimo że deszczowy, to i tak nadal jest dobrą okazją do zwiedzenia Parku Śląskiego. Należy jednak przygotować się na możliwe utrudnienia podczas szukania miejsca do zaparkowania samochodu lub też w trakcie spaceru.

Powodów jest kilka. Przede wszystkim trwają Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim. Z tego powodu nie wjedziemy samochodem na parking od strony Wejścia Głównego oraz ul. Parkowej. Mogą wystąpić też ograniczenia dot. spacerowania przy stadionie. 

Przy hali "Kapelusz" otworzono na majówkę masowy punkt szczepień. W sobotę wytrwali musieli czekać nawet kilka godzin na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Podobnie może być również dzisiaj, oczywiście jeżeli pogoda na to pozwoli. Dlatego należy spodziewać się większego niż zwykle natężenia ruchu samochodowego przy Parku Śląskim.

2 maja to też oficjalne obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, które organizowane są przez zarząd województwa śląskiego. To też może wpłynąć na sposób korzystania z Parku Śląskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3