Uwaga kierowcy, objazdy w centrum Gliwic. Korekty rozkładu jazdy linii autobusowych

Utrudnienia drogowe gliwice

Redakcja

22 kwietnia 2024

Gliwice kontynuują przebudowę kanalizacji deszczowej. W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Pszczyńskiej, Nowy Świat i Mikołowskiej.

Na czas prac dwa z trzech pasów ruchu ul. Pszczyńskiej zostały wyłączone z ruchu. Wprowadzono ruch jednokierunkowy do centrum Gliwic na odcinku od skrzyżowania ul. Pszczyńskiej i Sobótki do skrzyżowania ul. Pszczyńskiej, Mikołowskiej, Wrocławskiej i Nowy Świat.

  • Z ulicy Mikołowskiej nie przejedziemy na wprost w ul. Pszczyńską. Zachowany został prawoskręt z ulicy Mikołowskiej w ulicę Nowy Świat. Pozostała także możliwość skrętu w lewo do ulicy Wrocławskiej. Objazd do ulicy Pszczyńskiej wytyczono ulicami: Wrocławską, Łużycką, Kujawską i Panewnicką do ulicy Pszczyńskiej.
  • Kierowcy poruszający się ulicą Pszczyńską w kierunku śródmieścia nie skręcą w lewo w ulicę Nowy Świat. Objazd prowadzi ulicami: Wrocławską, Strzody do ul. Dworcowej.
  • Nie ma możliwości skrętu w prawo z ulicy Nowy Świat do ul. Pszczyńskiej. Kierowcy jadą objazdem ulicami: Wrocławską, Łużycką, Kujawską i Panewnicką do ulicy Pszczyńskiej.

Na czas zmian w organizacji ruchu, korektą objęte zostaną rozkłady jazdy linii autobusowych 8, 32, 32N, 41, 58, 232, 669 i 932. W kierunku Gierałtowic oraz Sośnicy i Trynku, po obsłudze przystanku „Gliwice Mikołowska1”, autobusy jadą ulicami: Mikołowską, Nowy Świat, Rybnicką, Kochanowskiego, Jasną i Pszczyńską, do włączenia się na swoje stałe trasy przejazdu od przystanku „Gliwice Komag1”. W kierunku centrum Gliwic trasy przejazdu nie uległy zmianie. 


powiązane artykuły:

Trasa kolejowa gliwice rybnik
Lokalne 21 kwietnia 2024

9 czerwca Koleje Śląskie uruchomią codzienne połączenie między Rybnikiem i Gliwicami. To prawdziw

Szpital miejski w gliwicach
Lokalne 18 kwietnia 2024

Miasto Gliwice wybrało firmę MIRBUD w przetargu na budowę nowego szpital

Jaki wybrac kamien w pierscionku zareczynowym
Lifestyle 20 kwietnia 2024

Król kamieni szlachetnych, przyjaciel zakochanych czy jednak kamień namiętności i pasji? Wybó

Jaki sprzet warto miec do kuchni
Lifestyle 19 kwietnia 2024

W dzisiejszych czasach każdy może mieć sprzęt AGD najnowszej generacji. Branża AGD co chwila prez

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3