Rozstrzygnięto przetarg na nową siedzibę Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach

Szpital miejski w gliwicach

Redakcja

18 kwietnia 2024

Miasto Gliwice wybrało firmę MIRBUD w przetargu na budowę nowego szpitala miejskiego przy ul. Kujawskiej. W postępowaniu podzielonym na zakres podstawowy i 8 opcji dodatkowych uczestniczyło pięciu oferentów.

Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 878,5 mln zł złożyła firma MIRBUD SA i to z nią miasto zawrze umowę na realizację zakresu podstawowego inwestycji. Zanim to jednak nastąpi, zgodnie z procedurą, pozostali uczestnicy przetargu mają 10 dni na ewentualne odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.

Jak wyjaśniono podczas konferencji prasowej zwołanej po otwarciu ofert przetargowych, przy braku odwołań podpisanie umowy z MIRBUDEM będzie mogło nastąpić do miesiąca czasu. Wykonawca będzie miał następnie ok. tydzień na wejście na plac budowy przy ul. Kujawskiej. Roboty potrwają ok. 3 lata z możliwością przyspieszenia harmonogramu prac, a uruchamianie opcji dodatkowych będzie uzależnione od przyszłych możliwości finansowych miasta.

Zakres podstawowy obejmie wybudowanie obiektu do stanu surowego zamkniętego, łącznie z głównymi podejściami instalacyjnymi, a także wykonanie praktycznie pełnego zagospodarowania terenu. Uwzględni również przebudowę zewnętrznego układu drogowego w rejonie ulic Pocztowej, Kujawskiej i Ceglarskiej.

Jak podkreślił obecny na konferencji miasta Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4, w nowej siedzibie będzie się mogło znaleźć nawet 80% dotychczasowych, nowoczesnych i niemających nawet 2 lat szpitalnych urządzeń diagnostycznych i łóżek dla pacjentów. Całkowicie nowe, bo zaprojektowane i przystosowane pod konkretne pomieszczenia, będzie natomiast wyposażenie sal operacyjnych.

Nowoczesny szpital miejski, oferujący personelowi medycznemu pracę w bardzo godnych warunkach, pozwoli na leczenie mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego na najwyższym poziomie. Już obecnie zabezpieczamy rocznie ok. 200 tysięcy pacjentów. Nowy obiekt, który ma szanse powstać w okresie 3 nadchodzących lat, został w okresie pandemii bardzo mądrze przeprojektowany i rozplanowany, również pod kątem następnych, ewentualnych epidemii. Serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie w tę część prac dwojgu naszym specjalistom, Piotrowi Zielonce oraz Annie Majdzie, która jest najbardziej odpowiedzialna za sukces Gliwic w procedurze oceny dotyczącej celowości tej inwestycji poprzez tzw. IOWISZa – Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia – mówił Przemysław Gliklich.


powiązane artykuły:

Mieszkania komunalne w gliwicach
Lokalne 3 kwietnia 2024

Od 6 maja do 28 czerwca w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach przy pl. Inwalidów Wojen

Sddefault
Wideo 27 marca 2024

Jaka przyszłość czeka miasta z województwa śląskiego przy wsparciu unijnym?

- Gliwice potr

Majowka w gorach najlepsze gorskie lokalizacje i apartamenty gdzie spedzic weekend majowy 2024
Lifestyle 13 kwietnia 2024

Długi weekend w Beskidach to świetna miejscówka na to, by się odprężyć, zaznać dużej dawki ru

Kartony na wymiar konfigurator opakowan kartonowych
Lifestyle 16 kwietnia 2024

Rynek e-commerce dynamicznie się rozwija. Z tego powodu innowacyjne rozwiązania pakowania odg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3