Uwaga kierowcy! Na DK 88 w Bytomiu będą wyłączone trzy pasy ruchu

D4 N 1183 kopia

Redakcja

23 września, 2022

Tuż przy granicy Bytomia z Zabrzem w rejonie zjazdu do Centrum Handlowego Atrium Plejada została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z rozbiórką nieczynnego wiaduktu kolejowego. Z piątku na sobotę - 23 na 24 września - zamknięte zostaną trzy pasy ruchu w sąsiedztwie rozbieranego wiaduktu.

Wykonawca rozbiórki wiaduktu na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA wprowadził tymczasową organizację ruchu drogowego polegającą na zwężeniu ulicy do jednego pasa ruchu w obydwu kierunkach. W miarę trwania prac rozbiórkowych konieczne będzie jednak przekierowanie ruchu kołowego z jednej części jezdni na drugą przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego, jak również zamknięcie trzech pasów ruchu i wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie przez uprawnionych do tego pracowników.

"Zmiana organizacji ruchu uzależniona będzie od panujących warunków atmosferycznych - w przypadku złej pogody, termin jej wprowadzenia może zostać przesunięty na noc z soboty na niedzielę - z 24 na 25 września"-podał bytomski magistrat. 

W związku z powyższym, kierowcy mogą się spodziewać czasowych zatorów w ruchu drogowym.

Jak zapewnia Urząd Miejski w Bytomiu, prace powodujące największe uciążliwości w ruchu drogowym będą prowadzone w dni wolne od pracy oraz w porze nocnej.

Wykonawca rozbiórki planuje zakończyć wszystkie prace do poniedziałku 26 września.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.0µg/m3