Awaria wodociągowa w Piekarach Śląskich. Miasto zapewnia, że woda jest bezpieczna dla zdrowia

Water gdf89fe647 1920

Redakcja

23 września 2022

W wyniku prac na sieci magistralnej prowadzonych przez GPW.S.A. w Katowicach, w Piekarach Śląskich wystąpiło chwilowe zmętnienie wody, które objęło dotąd Kozłową Górę, os. Wieczorka i centrum miasta. Spodziewane jest rozszerzenia problemów na inne dzielnice.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich przygotowuje się do przeprowadzenia płukania sieci, gdy tylko sytuacja się unormuje.

Obecnie pracownicy piekarskich wodociągów dostarczają wodę pitną do szkół i przedszkoli, a mieszkańców w wodę pitną zaopatrywać będą beczkowozy MPWiK w Piekarach Śląskich, GPW S.A. w Katowicach i wypożyczone z sąsiednich miast”

podał piekarski magistrat.

Jak zapewnia Miasto, zmętniona woda jest bezpieczna dla zdrowia, gdyż nie zmieniły się jej parametry bakteriologiczne.

Zmętnienie wody jest rezultatem zmiany ciśnienia oraz zmian kierunku przepływu wody, wynikającymi z prac wykonywanych na sieci Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. Zmiany sprawiają, że osad, który w normalnych warunkach eksploatacyjnych zalegałby w rurach, odrywa się od ścian i płynie wraz z wodą aż do kranu odbiorcy. Woda choć mętna nie jest zatem niebezpieczna dla zdrowia”

podał UM w Piekarach Śląskich.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3