W Pszczynie rozdano mieszkańcom 1000 krzewów

MG 8537

Redakcja

23 września, 2022

W czwartek na parkingu miejskim przy ul. Bielskiej w Pszczynie odbyła się akcja rozdawania mieszkańcom krzewów. Rozdano aż 1000 rododendronów, azalii, magnolii, lilaków oraz hortensji.

W Pszczynie rozdano mieszkańcom aż 1000 krzewów, w akcji udział wzięli burmistrz Dariusz Skrobol oraz przewodniczący osiedla Piastów Kamil Widłok.

Bardzo się cieszę, że gmina Pszczyna z roku na rok jest coraz bardziej zielona. Dbamy nie tylko o park, skwery, ronda i otoczenie ulic, ale również mieszkańcy stale upiększają swoje przydomowe ogródki i tereny wokół. Jak duża jest potrzeba, mogliśmy zaobserwować w czwartek. Podczas organizowanej już po raz któryś akcji rozdawania krzewów zainteresowanie było olbrzymie. Rozdaliśmy 1000 rododendronów, azalii, magnolii, lilaków oraz hortensji, a wiem, że i gdyby było więcej, to chętnie by Państwo obsadzili nimi swoje otoczenie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Inicjatywa rozdawania mieszkańcom kwiatów i krzewów jest w gminie Pszczyna organizowana cyklicznie. Ma na celu zachęcić mieszkańców, by na swoich posesjach mieli jak najwięcej zieleni. 

Miasto zachęca, aby po zasadzeniu krzewu zrobić zdjęcie i w mediach społecznościowych oznaczyć posty hasztagiem #MojaPszczyna.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3