
Ważne informacje dla kierowców. Na płatnym odcinku A4 Katowice-Kraków prowadzona jest wymiana nawierzchni jezdni węzła Mysłowice. 16 kwietnia zamknięta zostanie łącznica relacji Mysłowice-Kraków, a zawężenie ulicy Obrzeżnej Zachodniej zostanie wydłużone do końca węzła.
Obecnie w rejonie węzła Mysłowice (km 346) część ul. Obrzeżnej Zachodniej w relacji Mysłowice Centrum – Mysłowice Morgi jest zawężona (na odcinku około 370 m od ronda). 16 kwietnia zawężenie tej ulicy zostanie wydłużone aż do końca węzła. Prace na Obrzeżnej Zachodniej potrwają do początku sierpnia 2023 r.
Także 16 kwietnia zamknięta zostanie łącznica Mysłowice-Kraków, tj. wjazd na autostradę A4 z Mysłowic w kierunku Krakowa. Prace na tej łącznicy potrwają do połowy czerwca 2023 r. Objazd do Krakowa poprowadzony będzie przez węzeł Murckowska w Katowicach (km 340,5).
Następnie zamykane będą kolejne łącznice węzła Mysłowice: relacji Katowice-Mysłowice oraz relacji Kraków-Mysłowice.
Na remontowanym węźle Mysłowice wprowadzone zostanie ponadto zawężenie łącznika (jezdni obsługującej łącznice węzła Mysłowice) równoległego do głównej jezdni autostrady A4 od strony Katowic, przy jednoczesnym utrzymaniu czynnego zjazdu z A4 od strony Katowic do Mysłowic. Końcowy fragment tego łącznika, tj. wjazd na główną jezdnię autostrady w kierunku Krakowa zostanie zamknięty.
mat. pras.
fot.Google Maps