Uwaga kierowcy! Kolejne utrudnienia na A4 Katowice-Kraków

A4brzeczkowice

Redakcja

15 kwietnia, 2023

Ważne informacje dla kierowców. Na płatnym odcinku A4 Katowice-Kraków prowadzona jest wymiana nawierzchni jezdni węzła Mysłowice. 16 kwietnia zamknięta zostanie łącznica relacji Mysłowice-Kraków, a zawężenie ulicy Obrzeżnej Zachodniej zostanie wydłużone do końca węzła.

Obecnie w rejonie węzła Mysłowice (km 346) część ul. Obrzeżnej Zachodniej w relacji Mysłowice Centrum – Mysłowice Morgi jest zawężona (na odcinku około 370 m od ronda). 16 kwietnia zawężenie tej ulicy zostanie wydłużone aż do końca węzła. Prace na Obrzeżnej Zachodniej potrwają do początku sierpnia 2023 r. 

Także 16 kwietnia zamknięta zostanie łącznica Mysłowice-Kraków, tj. wjazd na autostradę A4 z Mysłowic w kierunku Krakowa. Prace na tej łącznicy potrwają do połowy czerwca 2023 r. Objazd do Krakowa poprowadzony będzie przez węzeł Murckowska w Katowicach (km 340,5).

Następnie zamykane będą kolejne łącznice węzła Mysłowice: relacji Katowice-Mysłowice oraz relacji Kraków-Mysłowice.

Na remontowanym węźle Mysłowice wprowadzone zostanie ponadto zawężenie łącznika (jezdni obsługującej łącznice węzła Mysłowice) równoległego do głównej jezdni autostrady A4 od strony Katowic, przy jednoczesnym utrzymaniu czynnego zjazdu z A4 od strony Katowic do Mysłowic. Końcowy fragment tego łącznika, tj. wjazd na główną jezdnię autostrady w kierunku Krakowa zostanie zamknięty.

mat. pras.

fot.Google Maps

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3