Świetne wyniki Katowice Airport. Rekordowy pierwszy kwartał 2023

fot. Piotr Adamczyk

Redakcja

15 kwietnia, 2023

Coraz więcej podróżnych korzysta z Katowice Airport, Lotnisko ma za sobą rekordowy pierwszy kwartał.

To był najlepszy marzec w historii Katowice Airport. Obsłużonych zostało w sumie 275794 pasażerów obsłużonych w ruchu ogółem. Pobity został rekord z marca 2018 roku, kiedy to z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 254 565 podróżnych.

Rekordowy był również pierwszy kwartał 2023 roku. Od stycznia do marca 2023 roku w ruchu pasażerskim ogółem obsłużono w Pyrzowicach 794 965 pasażerów, czyli o 82 511 więcej (+11,6%) niż podczas, do tej pory najlepszego w historii portu, pierwszego kwartału 2018 roku. Z siatki połączeń regularnych Katowice Airport w pierwszym kwartale br. skorzystało 610 925 osób. 

- Najchętniej latano z Pyrzowic do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Eindhoven oraz Warszawy. W ruchu czarterowym pierwszy kwartał 2023 roku pyrzowickie lotnisko zamknęło wynikiem 177 277 obsłużonych podróżnych. W tym czasie największym zainteresowaniem cieszyły się takie kierunki wakacyjne jak: Marsa Alam, Hurghada, Antalya, Fuerteventura oraz Gran Canaria. Od stycznia do końca marca bieżącego roku w Katowice Airport odnotowano 7 617 startów i lądowań statków powietrznych - informuje Katowice Airport.

-Rekordowe przewozy pasażerskie w pierwszym kwartale 2023 roku zbliżają Katowice Airport do tegorocznego celu, jakim jest przekroczenie, po raz pierwszy w historii, granicy pięciu milionów pasażerów obsłużonych w skali roku. Spodziewamy się rekordowych wyników w szczycie sezonu wakacyjnego, który tradycyjnie przypada na okres od czerwca do września. W osiągnięciu dobrych rezultatów pomoże bogata letnia siatka połączeń, która obejmuje 107 tras do 29 państw, w tym 58 połączeń realizowanych na zlecenie biur podróży – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Utrata Stambułu, "nie" dla Armenii

Pomimo coraz lepszych wyników Katowice Airport, pyrzowickiemu lotnisku nie sprzyja najprawdopodobniej aktualna sytuacja polityczna. Można wręcz uznać, że ktoś (być może) zazdrości naszemu województwu tak dobrze działającego portu lotniczego. Albo po prostu Katowice Airport ma pecha 

Najpierw Katowice Airport w ostatnim momencie stracił loty do Stambułu organizowane przez Turkish Airlines. Powodem było nagłe włączenie się "do gry" PLL LOT, co skutkowało przeniesieniem lotów do krakowskich Balic.

Kilka dni temu ULC wydał negatywną decyzję dla Wizz Air na loty do Armenii z Katowic. Jako powód podano brak obowiązującej umowy pomiędzy Unią Europejską a Armenią.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3