Utrudnienia na al. Korfantego w Katowicach

Rowerowa czołówka slopestyle MTB wraca do Katowic fot Marcin Kin

Redakcja

29 czerwca, 2023

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się Red Bull Roof Ride. Najlepsi zawodnicy rowerowego freestyle’u powalczą o punkty Pucharu Świata w samym sercu Katowic. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

Red Bull Roof Ride rusza w piątek i potrwa przez cały weekend. Na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego i pod katowickim spodkiem najlepsi z najlepszych pokażą najlepsze triki. 

W związku z organizacją tego wydarzenia, wprowadzona zostanie tymczasowej organizacja ruchu drogowego.  Wschodnia jezdnia Al. Korfantego w kierunku Siemianowic Śląskich na odcinku od Ronda do "Spodka" zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Na tym odcinku nie będzie możliwości przejazdu ani parkowania pojazdów.

Objazd w kierunku Siemianowic i osiedla Koszutka zostanie wyznaczony ul. Olimpijską. Zmiany w organizacji ruchu drogowego zostaną wprowadzone w nocy z 29 na 30 czerwca br. Przywrócenie obecnej organizacji ruchu, czyli możliwości przejazdu w obu kierunkach Al. Korfantego nastąpi niezwłocznie po zakończeniu imprezy w dniu 1 lipca.

Wprowadzone zmiany nie wpłyną na kursowanie tramwajów.

fot. UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3