Utrudnienia drogowe na DK 88 w Gliwicach

Aleja pod Tarnogórską

Redakcja

4 maja, 2023

W przyszłym tygodniu kierowców w Gliwicach czekają utrudnienia w ruchu. Pierwsze z nich obejmie wyłączenie z ruchu – po jednym pasie w każdym kierunku – alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK 88). Prace rozpoczną się we wtorek 9 maja ok. godz. 10.00. Dwa dni później (11 maja) rozpocznie się budowa fragmentu drogi dla rowerów, który połączy ścieżkę prowadzącą z placu Piłsudskiego w kierunku ul. Orlickiego.

Rozpoczynające się planowo we wtorek prace na DK 88 będą prowadzone etapami, z uwagi na konieczność naprawy dźwigarów wiaduktu znajdującego się nad aleją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, w przebiegu ul. Tarnogórskiej. W miejscu prac, które potrwają maksymalnie kilkanaście dni, obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W przypadku budowy fragmentu drogi dla rowerów, który połączy ścieżkę prowadzącą z placu Piłsudskiego w kierunku ul. Orlickiego, kierowcy od 11 maja będą musieli liczyć się z nieznacznymi utrudnieniami. Prace prowadzone będą przy częściowym zajęciu prawego pasa ul. Orlickiego, na wysokości placu Piłsudskiego i ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Roboty w tym miejscu potrwają do końca czerwca br.

powiązane artykuły:

Mycie 1 0
Lokalne 2 maja, 2023

W Gliwicach trwa sprzątanie miasta po zimie. W planach między innymi mycie sygnalizatorów świetln

IMG 1225 S
Lokalne 28 kwietnia, 2023

W tym roku w Gliwicach powstanie 10 kolejnych wyniesionych przejść przez jezdnię. Zostani

Google Street View
Lokalne 20 kwietnia, 2023

20 kwietnia rozpoczyna się budowa wyniesionego skrzyżowania ulic Udzieli i Kolberga w Gli

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3