Uroczyste ślubowanie 77 nowych policjantów

35 728121

Redakcja

8 października, 2022

Do grona mundurowych dołączyło 77 nowych policjantów, wśród których znalazło się 9 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

Śląski garnizon policji powiększył się o 77 nowych stróżów prawa, którzy w piątek, 7 października złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.

W uroczystości udział wzięli również: Członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs, która odczytała list w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego, generał brygady w stanie spoczynku Tomasz Miłkowski, Zastępca Naczelnika Zarządu w Katowicach CBŚP podinsp. Sylwia Zawistowska-Pańczyk, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego Maciej Dziergas.

W uroczystości wzięli udział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ks. Adam Wycisk. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Wśród nowo przyjętych policjantów jest 9 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3