Zjadł batonik i wypił dwa wina, ale nie zapłacił. Wcześniej zapytał na komisariacie co grozi za taką kradzież

Policja 02

Redakcja

3 lutego 2023

W jednym z osiedlowych sklepów w sosnowieckiej dzielnicy Juliusz, 33-latek poprosił ekspedientkę o dwa wina i batonik, po czym skonsumował to wszystko na jej oczach. Twierdził, że kradzież towaru o wartości mniejszej niż 500 złotych to tylko wykroczenie. A skąd to wiedział? Bo zapytał o to policjantów. 

W Komisariacie Policji V w Sosnowcu pojawił się mężczyzna, który chciał zasięgnąć informacji o zasadach odpowiedzialności karnej za kradzieże. 

-Interesowała go kwestia, od jakiej wartości zrabowanej rzeczy kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem. Później zaczął pytać o wysokość mandatów przewidzianych za drobne kradzieże. Bogatszy o zdobyte informacje, podziękował i opuścił komisariat - relacjonuje sosnowiecka policja. 

Prosto z komisariatu poszedł do jednego ze sklepów spożywczych, gdzie poprosił ekspedientkę o dwa wina i batonik. Następnie, nie płacąc za nie, skonsumował je demonstracyjnie na oczach obsługi. Twierdził, że bez problemu może poczekać na Policję, bo kradzież towaru o wartości mniejszej niż 500 złotych, to tylko wykroczenie.

-Wobec wezwanych mundurowych nadal zachowywał się arogancko, bagatelizując całe zdarzenie. Oświadczył, że „specjalnie dokonał kradzieży bo mu się nudziło i chciał zobaczyć reakcję policjantów”. Był przekonany, że w najgorszym wypadku zostanie ukarany zaledwie mandatem. Kiedy usłyszał od policjantów, że jego wiedza w tym przedmiocie jest niepełna, gdyż w tym przypadku odpowie za tzw. kradzież zuchwałą, bardzo się zdenerwował- podała KMP w Sosnowcu. 

Jak informuje policja, w trakcie zatrzymania, po założeniu mu już kajdanek, stał się agresywny. 

Mężczyzna szybko trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 8 lat więzienia.


powiązane artykuły:

kradzież z włamaniem w Częstochowie
Lokalne 25 stycznia 2023

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który włamał się, a następnie

Zlodziejkosciol
Wiadomości 24 stycznia 2023

Okazja czyni złodzieja, nawet w kościele. O czym przekonała się jedna z uczestniczek mszy świętej

kradzież książek w bibliotece w Żorach
Wiadomości 20 stycznia 2023

Od pewnego czasu z Biblioteki Miejskiej w Żorach znikały książki. Okazało się, że kradzieży dokon

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3