Udusił kota ze szczególnym okrucieństwem. Rybnicki sąd uznał go za winnego

57 691102

Redakcja

29 marca 2023

Zapadł wyrok w sprawie mieszkańca Rybnika. Mężczyzna ze szczególnym okrucieństwem zabił kota.

Do bestialskiego czynu doszło 19 stycznia 2022 roku w Rybniku. Po godzinie 18:00 policjanci z komisariatu w Boguszowicach otrzymali zgłoszenie dotyczące bestialskiego zabicia kota.  Patrol policji zjawił się przy ul. Śniadeckiego w Rybniku. - Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że pijany mężczyzna zabił kota, a następnie wyrzucił zwierzę do kosza. Policjanci zatrzymali 55-latka - relacjonowała wówczas rybnicka komenda.

Mężczyzna był kompletnie pijany. Wytrzeźwiał dopiero po dwóch dniach. Prokurator postawił mu zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

Sprawę nadzorował znany w województwie śląskim Pet Patrol Rybnik, który uczestniczył też w rozprawie sądowej. 21 marca 2023 roku w Sądzie Rejonowym w Rybniku zapadł wyrok. 

- Działając ze szczególnym okrucieństwem poprzez ciągnięcie kota za szyję i głowę do góry i jednocześnie za tułów w dół oraz kręceniem jego głową w bok spowodował uraz mechaniczny po jego lewej stronie ciała, w wyniku czego doszło do ostrej niewydolności oddechowo-krążeniowej, czym umyślnie spowodował śmierć kota - czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Sąd skazał mężczyznę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Trafi pod nadzór kuratora sądowego oraz otrzymał dodatkową karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych po 20 złotych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3