Uciekał przed policją skradzioną lawetą

61 721176

Redakcja

23 sierpnia, 2022

Na policję zadzwonił mężczyzna, który zauważył na drodze skradzioną mu niedawno lawetę. Jak się później okazało, był to dopiero początek kłopotów 38-latka z bardzo bogatą kartoteką. Nie tylko był odpowiedzialny za inne kradzieże, ale kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy, a razem z nim podróżował jego 16-letni syn.

Policyjny dyżurny otrzymał w niedzielny wieczór zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył lawetę, którą ktoś mu niedawno ukradł. Policjanci od razu ruszyli do akcji i namierzyli pojazd na ulicy Korola w Tarnowskich Górach. Kierowca jednak ani myślał zwalniać, gwałtownie przyspieszył i kontynuował ucieczkę. W końcu jednak dostał on zatrzymany i obezwładniony. 

Jak informują policjanci, 38-latek był im bardzo dobrze znany ze swoich kradzieży i nie tylko. Gdy stróże prawa sprawdzili jego dane w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sądy. Zbyt nerwowe zachowanie przykuło także uwagę mundurowych, którzy sprawdzili jego trzeźwość. Wynik badania alkomatem nie wykazał żadnego alkoholu, jednak narkotest już tak. Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy i mimo to kierował samochodem.

Złodziej był na tyle sprytny, że przemalował lawetę, zamontował tablice rejestracyjne z innego pojazdu oraz usunął nalepkę kontrolną z przedniej szyby. Co więcej, przy pomocy farby zamalował także znaki identyfikacyjne pojazdu. Wszystko po to, aby stać się jak najmniej zauważalnym. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna stoi również za kradzieżą innej lawety, której dopuścił się w czerwcu tego roku w Siemianowicach Śląskich. Straty, jakie spowodował, sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wspólnie z zatrzymanym podróżował także jego 16-letni syn, dlatego śledczy wyjaśnią teraz, jaki udział w całej sprawie miał nieletni. Sprawca trafił przed oblicze sądu, którego decyzją, kolejne miesiące spędzi w areszcie, czekając na swój wyrok. Za kradzież, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, jazdę pomimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów i pod wpływem środka odurzającego, czekają go surowe konsekwencje.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.4µg/m3 PM2.5: 7.8µg/m3