Mejer i Pierończyk nie będą współpracować po wyborach

Mejerpieronczyk
Kastelik

Szymon Kastelik

23 sierpnia, 2022

Zastępcy śp. Grażyny Dziedzic walczą teraz w wyborach przedterminowych w Rudzie Śląskiej. Czy Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk będą ze sobą współpracować po możliwej wygranej któregoś z nich? Krzysztof Mejer potwierdza, że w jego przypadku wiceprezydentów będzie dwóch i w magistracie nie znajdzie się miejsce dla Pierończyka.

Krzysztof Mejer uważa, że na ten moment wśród kandydatów z największymi szansami na zwycięstwo, jest najmniej upolityczniony. 

- Ci co najwięcej mówili o tej niezależności na początku kampanii, tak naprawdę dzisiaj stali się najmniej zależni. Fajnie byłoby, gdyby jeden i drugi kandydat ujawnił cenę za tę poparcie. Pamiętam jak na początku rozmawiałem z różnymi ugrupowaniami, to w pierwszej kolejności padało pytanie "co z tego będziemy mieli" - komentuje były wiceprezydent Rudy Śląskiej. Mejer nawiązał do Michała Pierończyka, który otrzymał m.in. poparcie od śląskich struktur Nowoczesnej, Zielonej oraz części radnych związanych z PO. Natomiast Jarosław Kaczyński oświadczył oficjalnie, że Prawo i Sprawiedliwość popiera Marka Wesołego.

Krzysztof Mejer do tej pory uzyskał poparcie samorządowców (prezydenci Rybnika i Sosnowca), ruchu Tak! Dla Polski oraz posła Polski 2050 Szymona Hołowni Michała Gramatyki oraz Macieja Koniecznego z Lewicy.

Były zastępca śp. Grażyny Dziedzic uważa, że Michał Pierończyk kopiuje jego pomysły. To może wzbudzić wśród mieszkańców Rudy Śląskiej wrażenie, że Mejer i Pierończyk nadal współpracują. 

- Nie ma takiej możliwości. W przypadku mojej wygranej w magistracie zasiądzie całkowicie nowa drużyna. Michał Pierończyk i Anna Krzysteczko nie będą wiceprezydentami. Jeżeli wygra Pierończyk, to ja nie będę wiceprezydentem i nie będę pracować na jego rzecz - podkreśla Mejer, który całkowicie odcina się od dotychczasowej współpracy z Pierończykiem w rudzkim magistracie.

I tura wyborów przedterminowych na prezydenta Rudy Śląskiej zaplanowano na 11 września. Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała ostatecznie siedem komitetów wyborczych.

powiązane artykuły:

Csm monikarosa 72700c317e
Wiadomości 25 sierpnia, 2022

11 września, czyli data wyborów nowego prezydenta Rudy Śląskiej zbliża się wielkimi krokami, a kampa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3