Uchodźcy zamieszkają w akademikach. Trwa ich odświeżanie

Csm csm Akademik 6e1a8e250b ce1bdfb65a

Redakcja

15 marca, 2022

Od 400 do 500 uchodźców z Ukrainy otrzyma schronie w budynkach, które kilka lat temu działały jako akademiki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Trwają prace modernizacyjne.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przekazał bezpłatnie Urzędowi Miasta obiekty zlokalizowane przy ul. Franciszkańskiej 8-10 w Katowicach-Ligocie, które kilka lat temu pełniły funkcję akademików. Budynki od teraz będą pełnić funkcję tymczasowego "domu" dla uchodźców z Ukrainy. 

Porozumienie w tej kwestii udostępnienia dawnych domów studenckich na potrzeby tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy zawarli: Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Działalność domów studenckich UE w Katowicach została zakończona z dniem 30 czerwca 2019 r.

Trwają już prace modernizacyjne, które przygotowują budynki po akademikach na przyjęcia nawet 400 uchodźców z Ukrainy. W Ligocie pracują praktycznie wszystkie spółki i zakłady miejskie, wspomagane przez wolontariuszy. Ich zadaniem jest doprowadzenie nieużywanych od 3 lat budynków do stanu pozwalającego na zasiedlenie.

- Zapewnienie miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy, to obecnie jedno z większych wzywań z jakim mierzą się Katowice. Dzięki dużej otwartości władz Uniwersytetu Ekonomicznego, z myślą o uchodźcach, powstanie kolejnych 400 miejsc noclegowych. Staramy się, by warunki które oferujemy, były godne i komfortowe mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3