Tyscy policjanci spełnili marzenie 7-letniego Fabiana

62 731851

Redakcja

4 listopada 2022

Chłopiec zmaga się z zaburzeniami autystycznymi, a jego największym urodzinowym marzeniem było otrzymanie wielu kartek urodzinowych. Siła internetu zaskoczyła zaskoczyła zarówno chłopca, jak i rodziców, a 7-latek został zaproszony na wizytę do Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Rodzice chłopca napisali post na internetowej grupie wsparcia dla osób, u których dzieciom zdiagnozowano zaburzenia autystyczne, że największym marzeniem ich synka jest otrzymanie kartek z życzeniami urodzinowymi.  Dzięki sile internetu, na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W dniu urodzin Fabian otrzymał ogrom życzeń, które nadsyłane były także zza granicy. Policjanci z Tychów również przekazali mu urodzinową kartkę i oprócz tego zaprosili na wizytę do Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Chłopiec nie chodzi stacjonarnie do szkoły, więc była to wyjątkowa okazja żeby spotkać się z policjantami. Chłopiec mógł zobaczyć komendę od środka, zapoznać się z policyjnym sprzętem oraz wejść do radiowozu. Fabian zwiedził także tymczasowe pomieszczenie do osób zatrzymanych, poznał dyżurnych i mógł zobaczyć jak pracują. Solenizant nie spodziewał się, że prócz tylu atrakcji otrzyma także od tyskich mundurowych prezenty, które wręczył p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji. Ponadto jeden z tyskich policjantów, który służy także w Ochotniczej Straży Pożarnej poinformował, że również strażacy szykują niespodziankę chłopcu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3