Tu zjesz obiad w towarzystwie swojego pupila. W Galerii Katowickiej powstał DOGBAR

DOGBAR w Galerii Katowickiej

Redakcja

2 lutego 2023

W Galerii Katowickiej opiekunowie ze swoimi psami mają już do dyspozycji własną przestrzeń w strefie restauracyjnej – DOGBAR, czyli miejsce gdzie w swobodnych warunkach można zjeść posiłek w towarzystwie pupila.

W Galerii Katowickiej towarzystwo czworonogów podczas zakupów jest czymś oczywistym. Teraz zapewniono zwierzakom oraz ich opiekunom możliwość swobodnego przebywania w strefie food court. Dzięki zaangażowaniu Miejskiego Schroniska dla Bezdomych Zwierząt i Beaty Nowak – behawiorystki, zoopsycholożki i trenerki psów, powstało miejsce idealnie skrojone na miarę potrzeb ludzi i zwierząt.

– Cieszę się, że zostałam zaproszona do pomocy w tworzeniu DOGBARU, gdyż świadczy to o świadomości pomysłodawców i ich chęci stworzenia miejsca przyjaznego psom i zgodnego z ich potrzebami. Wyjątkowość tego projektu polega na umożliwieniu lepszego zintegrowania psów z codziennym życiem oraz pozwala na udział w różnych aktywnościach razem z nimi. Miejsca wyznaczone dla psów w postaci legowisk i boksów, poprzez odseparowanie ich od głównego ciągu komunikacyjnego, dają psom możliwość odpoczynku w towarzystwie swojego opiekuna. Specjalna strefa dla psów w Galerii Katowickiej pozwala również na socjalizację naszych pupili, co jest kluczowe w ich rozwoju emocjonalnym. Zapraszam do odwiedzin i miłego spędzenia czasu w towarzystwie innych zwierzolubów – mówi Beata Nowak.

Opiekunowie mogą się tutaj zatrzymać na posiłek bez stresu, że przyprowadzenie ze sobą psa będzie źle odebrane przez inne osoby. DOGBAR zapewni komfort także zwierzakom – przewidziano tu pięć stanowisk dla psów, w których będą mogły odpocząć, dostać miseczkę z wodą, czy zjeść przekąskę przyniesioną przez opiekuna. Bardziej zsocjalizowane pieski będą mogły przebywać w otwartych stanowiskach, a te mniej oswojone z obecnością innych ludzi i psów – w specjalnych klatkach kennelowych. O wyposażenie DOGBARU w klatki, legowiska, miski i zabawki zadbał sklep Leopardus. Funkcjonowanie miejsca określa regulamin, zapewniający bezpieczeństwo wszystkim korzystającym.

W DOGBARZE stanie również instapoint dla zwierzaków – doskonałe miejsce na stylową fotkę w miejskim klimacie.


DOGBAR w Galerii Katowickiej

powiązane artykuły:

Piesek wyciągnięty spod gruzów
Wiadomości 27 stycznia 2023

27 stycznia doszło do wybuchu w katowickiej kamienicy przy ulicy Biskupa Herberta Bednorza. W wyn

Weterynarz24h
Lifestyle 30 lipca 2022

Gdy nasz pupil zachoruje w nocy lub w dzień wolny od pracy, pojawia się u nas podwójny stres - st

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.3µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3