Trzy karetki dla Ukrainy od Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach [WIDEO]

IMG 20220310 113913

Redakcja

10 marca, 2022

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach aktywnie uczestniczy w pomocy dla Ukrainy. Zarząd województwa zezwolił na przekazanie trzech karetek dla naszych wschodnich sąsiadów.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach za zgodą marszałka Jakuba Chełstowskiego przekaże w czwartek, 10 marca trzy karetki dla Ukrainy. 

Są to pojazdy typu Renault Mastert. To karetki poza systemowe w WPR. Były jako rezerwy. Mogliśmy udzielić te pojazdy jako pomoc. Są w pełni sprawne. Wszystkie dokumenty zostały załatwione. Dzisiaj o godzinie 17:00 będzie czekał przedstawiciel pogotowia Iwano-Frankiwska, który odbierze karetki - przekazał Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach. 

Pach przypomniał również, że od początku wybuchu wojny, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach bierze czynny udział w pomocy dla Ukrainy - Jesteśmy tam na granicy i pomagamy. WPR w Katowicach czynnie uczestniczy w akcji pomocowej dla naszych przyjaciół z Ukrainy - dodał dyrektor. Warto przypomnieć, że to właśnie ratownicy katowickiego WPR przetransportowali ciężko chorego 11-latka spod granicy do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Działania na grnaicy nie wpływają na funkcjonowanie WPR-u tutaj na miejscu. 

Wsparcie ze strony zarządu marszałka Chełstowskiego, który wyszedł chociażby z inicjatywą przekazania karetek, jest bardzo szerokie - powiedziała przewodnicząca komisji ds. spraw zagranicznych Sejmiku Śląskiego, Maria Materla. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.0µg/m3 PM2.5: 19.3µg/m3