Trzaskowski w Wodzisławiu Śląskim: Zależy nam, żeby Śląsk się rozwijał

Rtrzaskowski

Redakcja

6 października, 2023

- Mamy szacunek dla tradycji Śląska - mówił w Wodzisławiu Śląskim prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Rozpoczął swoją dwudniową wizytę w województwie śląskim. 

Rafał Trzaskowski w piątek i w sobotę będzie zachęcał mieszkańców m.in. Bytomia i Bielska-Białej do głosowania na Koalicję Obywatelską. Ale swoją wizytę w województwie śląskim rozpoczął od Wodzisławia Śląskiego. 

- Będzie okazja do tego, żeby mówić o sprawach, które są dla Śląska istotne (...) Od was uczymy się tej twardej podstawy, szacunku dla pracy, szacunku dla godności - powiedział Trzaskowski, który podkreślił, że Koalicja Obywatelska nie chce walczyć z tradycją Śląska i zamierza połączyć ekologię, dbanie o środowisko, z przemysłowym potencjałem naszego regionu. 

- Mamy bardzo konkrety program na 100 dni rządzenia, w którym znajdują się istotne punkty dla Śląska. Mówią o tym, że chcemy tutaj tworzyć nowe miejsca pracy. Zależy nam na tym, żeby Śląsk dalej dynamicznie się rozwijał - dodał prezydent Warszawy. 

- To nas odróżnia od PiS-u. Z tamtej strony jest tylko chęć dzielenia nas, siania nienawiści. Zajmują się tylko Donaldem Tuskiem i Koalicją Obywatelską - skomentował Trzaskowski.

Prezydent Warszawy podziękował i pogratulował prezydentowi Wodzisławia Śląskiego, Mieczysławowi Kiecy za nowatorski projekt nauczania w wodzisławskich szkołach. Jak już zapowiedział miesiąc temu w Gliwicach Donald Tusk, projekt programu nauczania z Wodzisławia Śląskiego ma być podstawą do proponowanej przez KO reformy edukacji. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3