Trzaskowski w Wiśle: czekamy na plan rządu w sprawie odmrażania turystyki

Trzaskowski wisla

Redakcja

12 czerwca 2020

Czekamy na plan rządu w sprawie odmrażania turystyki, bo wciąż nie wiadomo, kiedy będą otwierane inne miejsca noclegowe, czy będzie możliwość organizowania kolonii - mówił w piątek w Wiśle kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Podczas piątkowej wizyty w Wiśle Rafał Trzaskowski apelował o racjonalny plan rządu w sprawie otwierania granic i odmrażania turystyki.

"Słyszeliśmy o obietnicach rządu, słyszeliśmy o obietnicach pana prezydenta, niech one się wreszcie ziszczą, na to czekamy" - mówił kandydat.

"Nie wiemy do końca, kiedy będą otwierane hotele, kiedy będą otwierane inne miejsca noclegowe, czy będzie możliwość organizowania kolonii, to są wszystko pytania, które tutaj sobie zadajemy, bo od tego zależy rozwój takich miejscowości jak Wisła czy Ustronie i stąd te pytania tutaj muszą jasno wybrzmieć. Te pytania kierujemy do rządzących, domagając się racjonalnego planu" - dodał.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski odwiedzi Sosnowiec!

Od 4 maja w nowym rygorze sanitarnym działalność wznowiła m.in. branża hotelarska, a od 30 maja restauracje i bary hotelowe. Zniesiono też limit osób dla branży handlowej i gastronomicznej. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3