Trwa rewitalizacja Parku Miejskiego w Zabrzu

Fontanna w Parku miejskim na pelnym fot Pawel Ja Nic Janicki 005 scaled

Redakcja

3 lipca, 2023

Zakończyła się przebudowa strefy wejściowej do Parku Miejskiego przy ul. Dubiela w Zabrzu. Już wcześniej powstał tu plac zabaw i siłownia pod chmurką oraz odtworzona została zabytkowa fontanna.

Chcąc podnieść atrakcyjność Parku Miejskiego, realizujemy krok po kroku proces jego rewitalizacji. W tym celu dotarliśmy do materiałów berlińskich archiwów, dzięki którym odtworzyliśmy fontannę w sercu naszego Parku Miejskiego. Warto dodać, że całe przedsięwzięcie aż w 85 procentach zostało sfinansowane z funduszów NFOŚIGW – skomentowała Małgorzata Mańka Szulik, prezydent Zabrza.

W ostatnim czasie uporządkowany został również teren wokół fontanny a wzdłuż dwóch głównych alei zamontowane zostało 85 słupów oświetleniowych. Swoje oblicze w ostatnim czasie zmieniło także zabytkowe wejście do Parku Miejskiego, gdzie właśnie zakończył się remont muru oporowego oraz schodów prowadzących do parku. Na tym terenie prowadzone są także ostatnie nasadzenia.

Zabrzański Park Miejski jest unikatem w skali europejskiej! Jego początki sięgają lat 20. minionego stulecia. Kompleks na planie wydłużonego prostokąta zaprojektował znany berliński architekt parków i zieleni prof. Gustaw Allinger. W parku uwzględniono strefy rekreacyjno-spacerowe, przestrzenie do zabaw, przygotowano stoły do gry w skata. Kilka lat temu park został wpisany na listę zabytków województwa śląskiego.

powiązane artykuły:

NZ99735
Lokalne 2 lipca, 2023

Już po raz szósty przez Zabrze poprowadzi trasa wyścigu Tour de Pologne. Najlepsi kolarze świata

Maxresdefault 35
Wideo 26 czerwca, 2023

Fantastyczni artyści z Polski i Europy, tysiące uczestników i dobra zabawa na terenie Sztolni Kró

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3