Tramwaje wracają do Zabrza

Tramwajeslaskiezabrze

Redakcja

16 września 2023

To był na pewno bardzo trudny okres dla mieszkańców Zabrza, którzy korzystają z komunikacji publicznej. Ale już od najbliższego poniedziałku wszystkie szlaki tramwajowe w tym mieście będą przejezdne!

Od poniedziałku 18.09.2023 r. zostanie przywrócony ruch tramwajowy na wszystkich odcinkach w Zabrzu. W wyniku kumulacji działań modernizacyjnych spółki Tramwaje Śląskie S.A., w ramach realizacji projektu inwestycyjnego dofinansowanego przez Unię Europejską, na terenie Zabrza jednocześnie realizowane są trzy zadania w trzech miejscach: 1. w Mikulczycach, 2. w Zaborzu od granicy z Rudą Śląską do browaru, 3. w centrum wzdłuż ul. Wolności od ul. Miarki do posesji przy Wolności 203.

Wszędzie roboty zmierzają ku końcowi i na wszystkich fragmentach w środę 13 września odbyły się pierwsze jazdy próbne przed wznowieniem ruchu tramwajowego, który planowany jest na poniedziałek 18 września.

- Wznowienie ruchu tramwajowego na trzech odcinkach torowisk w Zabrzu spowoduje zasadniczą poprawę możliwości poruszania się po Zabrzu za pomocą komunikacji zbiorowej. To ważny moment, gdy wszystkie zabrzańskie torowiska znów będą przejezdne, a pasażerowie będą mogli w pełni korzystać z komunikacji tramwajowej, jako wygodnego i efektywnego środka poruszania się po mieście - informują Tramwaje Śląskie.

Zmiany w organizacji ruchu tramwajów od poniedziałku 18 września:

  • tramwaje linii nr 2 będą kursować w relacji: Gliwice Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego;
  • tramwaje linii nr 3 będą kursować w relacji: Zabrze Makoszowy Pętla– Zabrze Mikulczyce Pętla;
  • tramwaje linii nr 4 będą kursować na trasie: Gliwice Zajezdnia – Zabrze Zaborze Pętla;
  • tramwaje linii nr 5 będą kursować w relacji: Zabrze Zaborze Pętla – Bytom Plac Sikorskiego;
  • Dla linii nr 10 wprowadzona zostanie nowa trasa przejazdu w relacji: Bytom Plac Sikorskiego – Chorzów Targowisko – Chebzie Pętla – Zabrze Zaborze Pętla.

Roboty w Zabrzu jeszcze trwają. Przez ostatni miesiąc prowadzone będą prace wykończeniowe i porządkowe przy czynnym ruchu tramwajów. W tym czasie generalny wykonawca ma zgłosić inwestycję do odbioru końcowego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3