Bezpłatne szczepienia dla seniorów w Katowicach

Foto szczepienie

Redakcja

16 września 2023

Katowice finansują szczepienia dla seniorów przeciwko grypie. W tym roku z programu skorzystać może ponad 3 tysiące starszych mieszkańców Katowic. 

Katowice kolejny raz finansują szczepienia przeciwko grypie dla osób starszych (w 2023 roku – urodzonych do dnia 31 grudnia 1958 roku włącznie). W tym roku zapisy do udziału w programie oraz szczepienia rozpoczną się 18 września. Przed tą datą nie będzie możliwości zapisania się na szczepienie w ramach tego programu. Udział w nim jest dobrowolny, ale uwarunkowany brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do realizacji szczepienia. Z bezpłatnych szczepień ochronnych mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy Katowic – do przychodni należy zgłosić się z dowodem osobistym. W związku z ograniczoną liczbą zakontraktowanych świadczeń o udziale w akcji szczepień decyduje kolejność zgłoszeń.

- Zdrowie katowiczan jest bezcenne i zawsze będzie dla mnie tematem priorytetowym. Dlatego od ponad 15 lat realizujemy akcję szczepień przeciw grypie dla katowickich seniorów. W tym roku na realizację tego programu zaplanowaliśmy ponad 300 tys. zł, dzięki czemu zaszczepić się będzie mogło blisko 3,7 tys. seniorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowicki program szczepień dla seniorów realizowany jest już od ponad 15 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.3µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3