Tragiczny wypadek w Gliwicach. Zginął motocyklista

44 732263 g

Redakcja

4 listopada, 2022

4 listopada około godziny 7.00 służby otrzymały informację wysłaną automatycznie z samochodu, który uległ wypadkowi. Niestety po przejeździe na miejsce okazało się, że wypadek był śmiertelny i brał w nim udział motocyklista.

Do wypadku doszło na  prostym odcinku drogi na granicy Gliwic i Knurowa. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący motocyklem marki Harley Davidson, 52-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Gliwic chciał wyprzedzić ciężarówkę. Niestety manewr się nie udał i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka Fordem Kugą. W wyniku zderzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierująca samochodem oraz jej pasażer nie doznali obrażeń.

Jednak w wyniku uderzenia Ford automatycznie wysłał informację do centrum powiadamiania ratunkowego o swoim położeniu. Na ulicę Knurowską w Gliwicach natychmiast przyjechały służby, w tym pogotowie ratunkowe, które niestety stwierdziło zgon 52-latka na miejscu. Na miejscu czynności wykonywał także prokurator i biegły z zakresu badania i rekonstrukcji wypadków drogowych. Przyczyny oraz okoliczności tej tragedii wyjaśni postępowanie prowadzone przez policję i prokuraturę.

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.1µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3