Tragiczny wypadek na A4 w Kierunku Katowic. Spłonęły dwie ciężarówki

205 150948

Redakcja

23 sierpnia, 2022

Dziś w godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Pomiędzy węzłami Strzelce Opolskie i Łany zderzyły się dwie ciężarówki, po czym stanęły w płomieniach. Niestety jeden z kierowców zginął na miejscu, a drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w godzinach porannych na 281 km autostrady A4 w kierunku Katowic. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że jeden z pojazdów przejechał przez bariery i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów ciężarowych, które w wyniku uderzenia zapaliły się.

Niestety, na miejscu wypadku śmierć poniósł 44-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Drugi z kierowców, 45-letni mężczyzna z uwagi na poniesione obrażenia został przetransportowany do szpitala na Śląsku. Na miejscu już od kilku godzin pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Droga nadal jest zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Policja informuje o objazdach: podróżujący jadący w kierunku Wrocławia powinni się kierować na Węzeł Łany, a jadący w Kierunku Katowic muszą zjechać na Węźle Kędzierzyn-Koźle. 

powiązane artykuły:

38 721308
Wiadomości 25 sierpnia, 2022

Kierowca zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Niestety w wypadku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.9µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3