Tragiczny finał poszukiwań w Rudzie Śląskiej. 44-latek nie żyje

Policja

Redakcja

10 czerwca 2024

Od wczorajszego wieczora rudzcy policjanci, wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi, poszukiwali zaginionego 44-latka. Dziś przed południem znaleziono zwłoki, które zostały rozpoznane przez rodzinę.

W niedzielę wieczorem policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu 44-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna w godzinach nocnych przyszedł do mieszkania byłej żony i przekazał synowi pakunek ze swoimi rzeczami osobistymi, telefonem i kluczami do samochodu. Mężczyzna był pijany i oddalił się w nieznanym kierunku-relacjonuje policja.

Kiedy brak kontaktu z 44-latkiem przedłużał się, była żona zawiadomiła policjantów.

Mundurowi natychmiast przystąpili do działań i zaczęli weryfikować każdy trop. Informacje na temat rysopisu zaginionego szybko zostały przekazane wszystkim rudzkim patrolom. Do działań poszukiwawczych wezwano również policjantów z katowickiego Oddziału Prewencji. Z zebranych informacji wynika, że jego życie może być zagrożone - podała KMP w Rudzie Śląskiej.

Policjanci od rana przeczesywali tereny dzielnicy Godula, Ruda i Chebdzie, a także sprawdzali i weryfikowali informacje uzyskane od bliskich i znajomych zaginionego rudzianina.

W poniedziałek (10.06.2024r.) przed południem policjanci z Rudy Śląskiej zakończyli poszukiwania 44-latka. Niestety mężczyzna nie żyje. 

Przeprowadzona została identyfikacja, podczas której rodzina potwierdziła, że jest to zaginiony 44-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Teraz, pod nadzorem prokuratora, prowadzone będzie śledztwo, które ma na celu przede wszystkim ustalenie, jak doszło do śmierci mężczyzny - podała policja. 

W poszukiwaniach oprócz policjantów z Rudy Śląskiej brali udział także, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz strażacy i strażnicy miejscy.

powiązane artykuły:

zwłoki w herbach
Lokalne 23 kwietnia 2024

Tyscy policjanci zakończyli poszukiwania za 18-letnim mieszkańcem Tychów, którego ciało z

Policja
Lokalne 19 kwietnia 2024

Tarnogórscy policjanci zakończyli poszukiwania za 75-letnim mieszkańcem Tworoga, którego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3