Tragedia na Dniach Sosnowca. Zatrzymano trzech nieletnich

Policja

Redakcja

13 czerwca 2024

Nie żyje 28-latek z Jastrzębia Zdroju skatowany podczas Dni Sosnowca. Zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym postawiono trzem nieletnim. Cała trójka została umieszczona w policyjnej izbie dziecka. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W niedzielny wieczór sosnowieccy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w Sosnowcu przy ulicy Zaruskiego - w rejonie stadionu - doszło do pobicia mężczyzny. 

Przybyli na miejsce mundurowi zastali nieprzytomnego 28-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju z obrażeniami ciała. Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala, a policjanci podjęli natychmiastowe działania, by ustalić okoliczności tego zdarzenia i zatrzymać sprawców - podała KMP w Sosnowcu. 

W wyniku skrupulatnych ustaleń sosnowieccy policjanci następnego dnia zatrzymali trzech 16-letnich mieszkańców Sosnowca, którzy brutalnie zaatakowali i pobili 28-latka. Niestety, obrażenia jakich doznał jastrzębianin były na tyle poważne, że w dniu wczorajszym mężczyzna zmarł w szpitalu.

Za popełniony czyn karalny pobicia, którego skutkiem była śmierć człowieka nieletni odpowiedzą przed sądem. Wszczęte w sprawie postępowanie ma na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółowych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

powiązane artykuły:

Pobicie policjanta
Lokalne 26 maja 2024

36-letni mężczyzna napadł na emerytowanego policjanta i brutalnie go pobił. Do zdarzenia

Pobicie w zabrzu
Lokalne 24 maja 2024

27-latek został ujęty przez trzech 17-latków, którzy widząc, jak bije on starszego mężczy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3