Tour de Pologne za nami! Emocje do samego końca!

1680 1120 max 4

Redakcja

5 sierpnia, 2023

Za nami 80. edycja Tour de Pologne. Jeden z największych wyścigów kolarskich w Europie powrócił w tym roku do województwa śląskiego. Emocji nie brakowało

TOUR DE POLOGNE PRZEJECHAŁ PRZEZ WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE - ZOBACZ WIDEO:

Wszystko zaczęło się w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, ale druga część Tour de Pologne była śląsko-małopolska. To u nas doszło do najważniejszych rozstrzygnięć.

W środę kolarze rywalizowali na odcinku Pszczyna - Bielsko-Biała przez Beskid Śląski. Trasa wymagająca, prawie 200 km. Przed samym finiszem doszło do kraksy. Ucierpiał też motocyklista z operatorem kamery.

W czwartek to indywidualna walka z czasem na ulicach Katowic. 16,6 km jazdy na czas miało odpowiedzieć kto wygra. Ale ostatecznie... czasówka namieszała jeszcze bardziej. Bo przed ostatnim etapem Tour de Pologne Matej Mohoric, Joao Almeida mieli ten sam czas w generalce, a tuż za nimi był Michał Kwiatkowski.

Dlatego ostatni etap Zabrze - Kraków to był wyścig przez duże "W". Kolarze przejechali przez Mikołów, Tychy i Bojszowy. Potem zaatakowali Kraków. I nawet na ostatnim etapie wszyscy "wpadli" na metę w dużej grupie. Ostatecznie 80. Tour de Pologne wygrał Słoweniec Mohoric. Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

fot. mat. prasowy / Szymon Gruchalski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3