Wojciech Saługa: PiS to władza, która odchodzi

Wsaluga
Kastelik

Szymon Kastelik

5 sierpnia 2023

- W formule Koalicji Obywatelskiej wygramy te wybory - mówi poseł Platformy Obywatelskiej, Wojciech Saługa. Największa grupa opozycyjna jest pewna swego w nadchodzących wyborach. Saługa uważa, że nadchodzi fala, która "odsunie PiS od władzy". 

ROZMOWA Z WOJCIECHEM SAŁUGĄ:

W Ustroniu Donald Tusk zapowiedział ponowny, wspólny start Koalicji Obywatelskiej, którą wspierać będą też kandydaci bezpartyjni (m.in. Apoloniusz Tajner z okręgu bielskiego). Przed spotkaniem lidera PO, rozmawialiśmy jednym z najważniejszych działaczy PO, szefem śląskich struktur partii Wojciechem Saługą. 

- Program Platformy Obywatelskiej jest ogólnie znany. To oferta dla przedsiębiorców, kobiet, młodzieży - skomentował krótko Saługa i zapewnił, że Koalicja Obywatelska jest gotowa do wyborów i wszyscy czekają tylko na ogłoszenie terminu wyborów.

Saługa zapytany o to, czy nie obawiają się tego, że PiS będzie chciało przesunąć termin wyborów, stwierdził, że nie wierzy w taki scenariusz. - Widać, że politycy PiS grzeją tą sytuacją na wschodzie. Ukrywając swoje niedoskonałości. Wlot białoruskich śmigłowców to absolutnie kompromitująca sprawa (...) Nie wierzymy, że odważą się przesunąć termin wyborów - mówił poseł. 

Szef śląskiej PO potwierdził, że w ich ocenie "kampania" prowadzona przez PiS za publiczne pieniądze nie jest uczciwa, ale podkreślił, że to nie przeszkodzi Koalicji Obywatelskiej zwyciężyć w nadchodzących wyborach. 

- Czujemy, że cały aparat państwa pracuje na rzecz PiS. Wydaje im się, że państwo to PiS, ale państwo to Polska i powinno służyć wszystkim.. Pikniki za pieniądze rządowe, billboardy za pieniądze rządowe, reklamy za pieniądze rządowe, gadżety za pieniądze rządowe. Wszyscy promują PiS. Ale nic nie zatrzyma już tej fali, która na jesień odsunie PiS od władzy - skomentował Saługa. 

Zapytany o problem z nielegalnymi odpadami (m.in. w województwie śląskim), bez wahania stwierdził, że odpowiedzialnym za to jest rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

- Rządzą 8 lat. Nie mają żadnej odpowiedzi na to. Ściągnęli rekordowe ilości odpadów. I teraz próbują wmówić, że wszystkie nieszczęścia, które spowodowali, to wina PO - stwierdził Wojciech Saługa. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3