Tomasz Zimoch domaga się przeprosin od Pawła Jabłońskiego

Zimoch
Kastelik

Szymon Kastelik

16 listopada, 2023

Ledwo co rozpoczęła się nowa kadencja Sejmu, a już mamy pierwsze żądania przeprosin. Poseł Trzeciej Drogi Tomasz Zimoch żąda ich od posła PiS z Górnego Śląska, Pawła Jabłońskiego.

We wtorek w sieci pojawiła się grafika (screen) z posiedzenia Sejmu, na którym widać jak Tomasz Zimoch dosyć mocno eksponuje przy swojej twarzy środkowy palec. Na całym fragmencie widać, że były dziennikarz i komentator sportowy, drapał się i raczej nie wykazywał intencji, żeby taki palec komuś pokazać.

Nie spodobało się jednak to działaczom Prawa i Sprawiedliwości. Tego samego dnia Paweł Jabłoński, który 15 października został wygrany do Sejmu z okręgu rybnickiego, w programie Debata Dnia w Polsat News stwierdził, że Zimoch zrobił to specjalnie. Jabłoński nawet wydrukował to zdjęcie i pokazał na antenie.

Jeszcze podczas tego samego programu z zachowania swojej dłoni tłumaczył się Zimoch, który stwierdził, że nie pokazywał umyślnie środkowego palca w stronę politycznych oponentów. Jabłoński po programie napisał w mediach społecznościowych:

- Pan poseł Tomasz Zimoch twierdzi, że wyciągnięty środkowy palec nie miał być obraźliwym gestem, tylko nieświadomym „dłoniozachowaniem”. Nie do końca wiem czy tak jest, czy nie – ale nie chcę z góry zakładać złych intencji (nawet jeśli wobec naszych posłów stosowane są inne standardy). Dlatego też przepraszam pana posła za sugestię, że wykonał ten gest celowo - napisał Paweł Jabłoński.

Zimochowi jednak to nie wystarczy. Dzisiaj ogłosił razem ze swoim prawnikiem, że wystosował pismo przedprocesowe. Poseł Trzeciej Drogi chce, żeby Paweł Jabłoński złożył odpowiednie oświadczenie na antenie Polsatu przed głównym wydaniem Wydarzeń.

- Ja, poseł Paweł Jabłoński przepraszam pana posła Tomasza Zimocha, za to, że w dniu 14 listopada, podczas programu 'Debata Dnia' emitowanego przez stację Polsat News rozpowszechniłem nieprawdziwą informację, jakoby pan poseł Tomasz Zimoch podczas posiedzenia Sejmu w dniu 14 listopada wykonał wulgarny gest w kierunku obywateli RP, czym bezprawnie naruszyłem dobra osobiste posła Zimocha w postaci dobrego imienia, godności oraz czci - takie przeprosiny chce Zimoch od Jabłońskiego.

Ponadto poseł ma wpłacić pieniądze na fundację im. Anny Wierskiej "Dar Szpiku". Zimoch złożył też pismo do komisji etyki poselskiej. 

fot. screen  Polsat News

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3