Dodatkowe utrudnienia w Częstochowie. Powodem przebudowa DK 46

70558

Redakcja

16 listopada, 2023

Coraz bliżej finału inwestycji Rozbudowy DK-46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego” to strategiczna inwestycja realizowana w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. W najbliższych dniach kierowcy muszą przygotować się na dodatkowe utrudnienia.

Rozpoczął się kolejny etap robót budowlanych związanych z rozbudową DK 46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego. Prace polegają na ułożeniu warstwy ścieralnej SMA.

Z powodu planowanych prac kierowcy powinni spodziewać się dodatkowych utrudnień w najbliższych dniach:

- 17.11 (piątek) - 21.11 (wtorek) – utrudnienia na rondzie Tatrzańska - zamknięcie wjazdu i wyjazdu do ul. Tatrzańskiej;
- 19.11 (niedziela) – wyłączenie z ruchu w godz. 7-17 odcinka ul. Warowna– ul. Cegielniana strona lewa od posesji – ruch wahadłowy.

Zadanie „Rozbudowy DK-46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego” to strategiczna inwestycja realizowana w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Oprócz budowy infrastruktury drogowej i podziemnych sieci, na odcinku ok. 6 km powstają drogi rowerowe, chodniki, oświetlenie, ronda i skrzyżowania poprzeczne, które zyskają bezpieczną geometrię. Dzięki nowej drodze biegnącej tzw. obejściem ul. Św. Barbary komunikacyjnie odciążona zostanie zachodnia część centrum miasta, którą ominie ruch tranzytowy.

Inwestycja wraz z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej kosztuje ponad 98 mln zł (bez kosztów robót dodatkowych). Oddanie całości inwestycji do użytku powinno nastąpić pod koniec 2023 r.

fot. UM Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3