Obywatele Filipin pracowali nielegalnie na terenie województwa śląskiego

6 275117 g

Redakcja

16 listopada, 2023

Agencja pracy przysłała do jednej z hal produkcyjnych w województwie śląskim obywateli Filipin. Cudzoziemcy nie posiadali odpowiedniego zezwolenia na pracę. 

Funkcjonariusze straży granicznej na terenie jednego z zakładów przeprowadzili kontrolę pod kątem legalności pobytu i zatrudnienia. Stwierdzili, że sześciu obywateli Filipin pracuje u nas nielegalnie. 

- Obcokrajowcy zostali skierowani przez Agencję Pracy Tymczasowej mającej swoją siedzibę na terenie województwa Podlaskiego do pracy fizycznej w hali produkcyjnej jednej z firm na terenie województwa śląskiego. Jednakże nie posiadali przy tym odpowiedniego zezwolenia na pracę - relacjonuje śląska straż graniczna.

Wydano wobec cudzoziemców decyzje zobowiązujące ich do powrotu w ciągu 30 dni oraz o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Strefy Schengen na okres 1 roku.

- Właściciel podmiotu gospodarczego również naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co zgodnie z przepisami grozi kara grzywny od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych. W związku z popełnionym wykroczeniem w przedmiocie nielegalnego powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom wobec pracodawcy zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające, a następnie funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o jego ukaranie - dodaje straż graniczna. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.5µg/m3 PM2.5: 29.9µg/m3