Tomasz Słupik

Tomasz slupik

Redakcja

19 września, 2023

Sylwetka kandydata na posła w okręgu nr 31, Tomasza Słupika. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Tomasz Słupik, kandydat na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu katowickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Tomasz Słupik urodził się w 1974 roku w Katowicach. Posiada wykształcenie wyższe, jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Znawca historii, kultury i współczesnych stosunków narodowościowych na Górnym Śląsku. Autor licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych z tej dziedziny. Komentator życia politycznego w mediach ogólnopolskich i regionalnych. Współautor badań na temat aktywności politycznej mieszkańców województwa śląskiego w latach 2009 i 2010.

Działalność polityczna

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z ostatniego miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 31 obejmującym powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Tomasz Słupik kontakt:

e-mail: kontakt@tomaszslupik.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3