Tarnowskie Góry: Decyzja PKP o wycince drzew wycofana!

UM Tarnowskie Góry

Katarzyna Kulyk

21 lutego, 2023

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wydało decyzję o wycince drzew, które rosną w pobliżu placu budowy Centrum Przesiadkowego w Tarnowskich Górach. Do zdarzenia jednak nie doszło.

We wtorek 21 lutego miało dojść do wycięcia drzew, które rosną w rejonie placu budowy Centrum Przesiadkowego w Tarnowskich Górach.

O zgodę wystąpiły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. powołując się na przepisy określające odległość drzew i krzewów od linii kolejowych, które zawarte zostały w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 7 sierpnia 2008 roku, tym samym PKP uznało, że drzewa rosną zbyt blisko linii kolejowych, z kolei stan oraz wysokość niektórych z nich mogą zagrażać ruchu kolejowemu.

Zgodę na wycinkę podpisała naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych Starostwa Powiatowego, a wyciętych miało zostać 25 drzew (w tym kasztanowce pospolite i robinie akacjowe).

Jednak do owej wycinki nie doszło. Informacja o zmianie decyzji wpłynęła do Urzędu Miejskiego dziś (21 lutego) o godzinie 9:34.

- W wiadomości czytamy m.in. „Sekcja Eksploatacji w Tarnowskich Górach (…) informuje, że w porozumieniu z Dyrekcją Zakładu [PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach] odstępuje od przeprowadzenia wycinki drzew na działkach (…) w rejonie placu budowy Centrum Przesiadkowego w Tarnowskich Górach”. - informuje Urząd Miasta Tarnowskie Góry

powiązane artykuły:

Festiwal Afirmacji w Tarnowskich Górach
Wydarzenia 17 listopada, 2022

„Żyć mocniej…?” czyli jedenasta odsłona Tarnogórskiego Przeglądu Filmów o tematyce uzależnień prz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3